Charakterystyka kalendarza książkowego

Zbliżający się początek roku nakłania nas do przeglądania ofert dotyczących zakupu nowych kalendarzy. Można śmiało stwierdzić, że w księgarniach internetowych jest ogromny wybór takich propozycji. Możemy zamawiać kalendarze kieszonkowe, ścienne, biurkowe, tygodniowe i książkowe. Każdy z tych rodzajów cieszy się sporą popularnością i cechuje dużą funkcjonalnością. Dziś zajmiemy się kalendarzami w formie książki. Zastanowimy się dla kogo taki typ kalendarzy, będzie dobrym prezentem i poznamy jego cechy charakterystyczne.

Kalendarz w formie organizera

Nowoczesny kalendarz książkowy 2022 to przede wszystkim niewielkich rozmiarów publikacja, która zmieści się w plecaku, damskiej torebce oraz męskiej teczce. Jest to swoistego rodzaju organizer, który zawsze można mieć pod ręką. Jeśli w kalendarzu zapiszemy sobie adresy i telefony znajomych, to w każdej chwili będziemy mogli do niego zajrzeć. Czym jeszcze cechuje się kalendarz książkowy? Na każdy dzień przeznaczono jedną stronę. Dzięki temu mamy wolne miejsce do robienia notatek, wszystkie wiadomości zawsze są posegregowane i łatwo można odnaleźć pożądaną datę. Jeszcze jedną ważną cechą kalendarza jest jego okładka. Tutaj możemy stawiać na coś klasycznego, czyli na wersję ze skórzaną oprawą, ale możemy zamówić także kalendarz w twardej okładce z jakimiś modnymi nadrukami. Mogą to być motywy zwierząt, roślin lub jakieś geometryczne wzory Takie kolorowe kalendarze szczególnie przypadną do gustu paniom oraz młodzieży.

Dla kogo kalendarz książkowy

Jeśli sami na co dzień korzystamy z kalendarza książkowego, to na pewno wiemy, że jest to bardzo funkcjonalny przedmiot. Możemy więc wybrać go na prezent dla kogoś bliskiego. Taki podarunek spodoba się wujkowi, dziadkowi, tacie i bratu. Kalendarz w formie książki będzie też dobry prezentem dla pań w różnym wieku. Kobiety, które mają każdego dnia sporo spotkań, mogą w nim zapisywać daty, miejsca zebrań oraz godziny. Organizer możemy kupić dla mamy, siostry, cioci lub dla przyjaciółki. Paniom najbardziej będą podobać się nowoczesne wersje z miejscem na długopis.